Historie vzniku

Na stránkách kroniky obce Rohanov, v té době psané kronikářem p. Janem Stuchlíkem, je o vzniku rohanovského koupaliště zaznamenáno toto:
Vzpomínám si na svá klukovská léta. To bylo zábav a radosti. Jenom koupání bylo obtížné. Chodili jsme k rybníkům Farského a Vlkoňáku, ale po cestě domů jsme se opět rozehřáli. Tak jsme začali dělat z kamenů a drnů zástavy na potocích Na Planinách a Pod Hájemi. Jsou to jen malé potoky, proto jsme často po koupání měli odřená břicha. Ale stejně to bylo i přesto hezké. Ovšem jenom pro nás. Dnešní mladá generace tak skromná není. Snad proto se zrodil nápad postavit koupaliště. Otcem této myšlenky byl zdější rodák Mirek Rožánek, který také určil místo pro stavbu Lomojc mlejna na Milíkovském potoku. Je to pro koupaliště skutečně ideální místo. Ze všech stran je chráněné lesy před větrem, z jihu je otevřeno slunci, které, není-li zakryto mraky, tam svítí celý den a hřeje. Okolní lesy, jen několik kroků vzdálené jsou v sezóně pro houbaře učiněným rájem.

Všechny přednosti tohoto místa uznali i pracovníci nadřízených orgánů a tak byla v roce 1967 zahájena stavba koupaliště v Rohanově za vydatné podpory sousedních národních výborů. Potok v témž roce sveden do nového koryta a byly vykopány sondy k odebrání vzorku půdy. Stavba pokračovala, mokřená louka, na které zapadl i koňský potah, se postupně vysušovala a tak stavba přírodního koupaliště v Rohanově, která byla zprvu jen dobrým nápadem, byla postupně realizována.

Viděl jsem, jak tato velká stavba v malé obci rostla. Úprava prostranství, hřiště, zpevnění cesty, stavba hráze i restaurační budovy, to všechno bylo především dílo důchodců. Jejich zásluhou a prací i o sobotách a nedělích, kdy pomáhali téměř všichni občané, máme v obci vyjímečnou příležitost k pěkné dovolené i pro náročné návštěvníky a oblíbené místo oddychu pro místí občany.

Všem kteří k nám v létě zavítají můžeme již od 19. června 1971 (slavnostní zahájení provozu) přát mnoho slunečních dnů a hezký odpočinek na rohanovském koupališti.

Otevírací doba

Květen dle počasí
Červen  víkendy
Červenec + Srpen
Pondělí 10:00 - 22:00
Úterý 10:00 - 22:00
Středa 10:00 - 22:00
Čtvrtek 10:00 - 22:00
Pátek 10:00 - 24:00
Sobota 10:00 - 24:00
Nedělě 10:00 - 22:00
Září dle počasí
mail kemprohanov@gmail.com
tel 778 505 858
tel  773 217 700 

Novinky

images/brigada.png

mapa
obrazek